iptv

İnternet teknolojisinin inanılmaz bir hızla gelişmesi sonucunda internet kullanıcılarına sunulan hizmetlerde de devrim niteliğinde değişimler yaşanıyor. Dijital çağ, iletişim başta olmak üzere insan yaşamına önemli katkılar sağlarken, eğlence sektörü de bu gelişmelerden payını fazlasıyla almış bulunuyor. Kısa bir dönem öncesi neredeyse hayali bile inandırıcı gelmeyen bedava film, dizi, spor ve eğlence programları izlemek son teknoloji ürünü ıp tv sayesinde mümkün hale gelmiş bulunuyor. Herhangi bir anten, alıcı, verici olmadan veya kablolu bağlantı kurulmadan internet üzerinden yayına olanak sağlayan ıp tv ücretsiz olarak birçok farklı tv kanalına erişebilmeyi olanaklı kılıyor.

IP TV Nedir?

İnternet kullanıcı olmasına rağmen dijital dünyanın sunduğu imkanlardan tam olarak yararlanmayan birçok kişi ıp tv nedir nasıl alınır tarzında araştırmalar yapıyor. Kullanıcıya dilediği zaman dilediği dizi veya filme anlık erişim olanağı sağlayan sisteme dahil olan kullanıcılar yüksek paralarla üyelik alınarak kullanılan birçok özel platforma da ücretsiz olarak erişebiliyor.

Geleneksel tv izleme olayını tamamen değiştirerek kullanıcılara sınırsız seçenekler sunan bu sistem, tv programlarına anlık olarak erişime olanak sağlamanın yanı sıra içerikleri kaydederek daha sonra izleyebilme imkanı da sunuyor.

IPTV Nasıl Çalışır?

İnternet üzerinden veri aktarımına dayalı olarak oluşturulan sistem yüzlerce farklı kana ve dijital platforma erişime olanak sağlıyor.  Televizyonunuzun internet üzerinden gelen yayınları okuyarak dijitale çevirmesi için cihazınıza ek olarak bir ıptv kutusu edinmeniz gerekiyor. Böylece IPTV kurulumu sonrasında dilediğiniz tv kanalına anlık erişim sağlanabiliyor.  Ancak sadece bilgisayarınız üzerinden bu yayınları izlemeyi tercih edecekseniz, herhangi bir ek cihaza ihtiyaç duymadan ıptv hizmetinden yararlanmak da mümkün.

Geçmiş dönemlerde çatılara veya balkonlara kurulan devada çanak antenlere gerek duyulmaksızın olağanüstü netlikte ve görüntü kalitesinde yayınları izlemeyi olanaklı kılan ıptv sistemi, kullanıcılarına birçok farklı avantaj sağlayarak dijital dünyanın kapılarını ardına kadar açıyor.  Uydu, kablo ve anten sisteminden kurtularak daha sorunsuz tv izleme imkanı sunan ıptv fiyatları bakımından da kullanıcıya avantaj sağlıyor.

IPTV Kurulumu

Televizyonunuzdan ıptv yayınlarını izleyebilmek için bir adet Android tv box edinmeniz yeterli olacaktır. İçerisinde medya oynatıcı ve ihtiyaç duyulan uygulamaları sağlayan donanım mevcut bulunan tv box sayesinde televizyonunuz akıllı tv’ye dönüşecek ve sayısız programı izleyebilme olanağına kavuşacaksınız.  Bu aşamayı geçtikten sonra içeriğini inceleyerek hoşunuza giden bir ıptv uygulaması seçmelisiniz. Seçenekler arasında tamamen ücretsiz ıptv uygulamaları olduğu gibi, belli bir ücret karşılığında hizmet veren firmalar arasından da özgürce seçim yapabilirsiniz.

Tüm bu işlemlerden sonra bulunduğunuz bölgeye hizmet sunan ıptv hizmet sağlayıcı firmalar arasından seçim yaparak abone olmanız yeterli olacaktır. IPTV hizmeti sunan firmaları incelerken kendi zevklerinize uygun olan tv kanallarına sahip olup olmadığını inceleyerek en zengin menüye sahip bulunan iptv uygulamasını seçerek yepyeni bir dünyaya adım atabilirsiniz.

IPTV İle Neler İzlenebilir?

Geleneksel tv kanallarının tekdüze yayınları, uzun ve sıkıcı reklam kuşakları sebebiyle kullanıcılar farklı alternatiflere yönelmiş bulunuyor. Birçok paralı kanala ödenen aylık yüksek abonelik ücretlerine oranla ıptv yıllık ücret çok daha uygun olabiliyor. Kullanıcılar izlemek istedikleri içerikleri kendileri belirleyerek üyelik alabildikleri gibi program menüsünde birçok farklı içerik barındıran ıptv uygulamasına da abone olarak diledikleri tarz programları izleyebiliyor. IPTV ile,

Aylık veya yıllık ücretler ödeyerek alınan abonelikler dışında internet üzerinden yayın yapan bazı mecralarda bedava ıptv izlemek de mümkün olabiliyor. Ancak bu tür yayınlar sebebiyle yasal mevzuatlara takılmak ve sorun yaşamak da mümkün.

IPTV Çeşitleri

Üç farklı türde sunulan ıptv, kullanıcıların ihtiyaçları göz önüne alınarak farklı şekillerde hizmet vermeye planlanmış bulunmaktadır.  IPTV çeşitleri incelendiğinde ilk sırada muhtemelen birçok kişinin kullanmakta olduğu isteğe bağlı video ( video on demond) VOD gelmektedir. Bu tür bir yayında( Netflix, Amazon, vb)  dilediğiniz bir program veya diziyi seçerek ücreti mukabilinde izleyerek keyifli zaman geçirebilirsiniz.

İkinci çeşit ise, Iptv yayınlarını daha ileri seviyelere taşıyan ve genellikle yurt dışında yayın yapan bazı firmalar, kullanıcıların uygun zamanlarında izlemelerine olanak sağlayan zaman kaydırmalı ıptv uygulamasını hizmete sunmuşlardır. Böylece aboneler izlemek istedikleri içerikleri kendilerine en uygun zaman diliminde izleme olanağına sahiptir.

Üçüncü tür ıptv çeşidi ise, süregelen canlı tv yayınlarının internet üzerinden kullanıcıya ulaştırılması amacına yönelik olarak planlanmıştır. Her üç ıptv çeşidi de internet bağlantısı mevcut bulunan bir bilgisayar üzerinden veya set üstü tv box kutusuna sahip kullanıcılar tarafından izlenmeye müsait durumdadır.

İp tv İzlemek Yasal Mı?

IPTV yayını izlemek tamamen yasal bir eylem olup, kullanıcı hakkında herhangi bir kısıtlayıcı tedbir mevcut değildir. Ancak, abonelik alınan firma veya internet adresinin lisanslı olarak bu hizmeti verip vermediği mutlaka araştırılmalıdır.

Geleneksel tv izleme yöntemlerinden bıkan ve farklı dünyaların kapılarını aralamak isteyen birçok kişi tarafından büyük beğeniyle karşılanan ıptv izleme yöntemi, oldukça düşük abonelik fiyatlarıyla milyonlarca kullanıcıya hizmet vermektedir. Ancak internet üzerinden hizmet sağlayan birçok firma yurt dışından telif hakları yasasına uygun olmayacak şekilde yayın yaparak yasadışı ıptv yayını oluşturmaktadır.

Tüm dünyada liste başı olmuş dizi, film, belgesel gibi yayınları belli bir miktar abonelik ücreti karşılığında yayınlayan kurumsal firmalar, düzenli ve kaliteli içerikler sunarak hizmet vermektedir. Birçok farklı isimle piyasada hizmet satışı yapan irili ufaklı ıptv uygulaması ise oldukça düşük abonelik ücretleriyle yüzlerce farklı içeriğe erişimi mümkün kılmaktadır. Alacağınız hizmetler sonrası mağduriyet yaşamamak adına, hangi ıptv uygulamasının daha güvenli olduğunu mutlaka araştırmalı ve titiz bir inceleme ile ıptv kullanıcı yorumları hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

IPTV Fiyatları

Iptv fiyatları sunulan hizmet kalitesine ve kanal çeşitliliğine göre farklılıklar gösterebilmektedir. Tüm dünyayı televizyon ekranınız vasıtasıyla ayağınıza getiren ıptv deneme paketleri verilerek kullanıcıların bu konforu deneyimlemesine de olanak sağlamaktadır. Dilerseniz haftalık veya 1 aylık ıptv deneme paketi alarak siz de muhteşem ötesi bir seyir dünyasına adım atabilir. Hoşnut kalmamanız halinde aboneliğinizi iptal ederek yasal sorumluluktan kurtulabilirsiniz.

IPTV uygulamasının sunduğu avantajlardan biri de, kullanıcıya izlemek istediği programları kişiselleştirme olanağı sunmasıdır. İptv kullanıcıları bu özellik sayesinde dilerlerse sadece spor kanallarına abone olabildikleri gibi dizi veya film kanallarını tercih ederek yalnızca hoşlandıkları türden içerikleri izleme imkanına sahip olabilmektedir.